Czy glany dobrze sprawdzają się w charakterze obuwia zimowego?
Skórzane glany to buty, które wiele osób nosi przez okrągły rok. Doskonale sprawdzają się wiosną i jesienią, gdy temperatury na zewnątrz są umiarkowane, ale także latem – naturalna, wysokiej jakości skóra pozwala stopie oddychać nawet podczas upałów. Jak jednak te charakterystyczne rockowe buty sprawują się zimą, zwłaszcza gdy nastaną mrozy? Czy chodzenie po śniegu w glanach to na pewno dobry pomysł? Sprawdzamy!
Glany zamiast kozaków – czy to dobry pomysł?
Glany to buty z pazurem, kojarzące się z rockowym, niepokornym stylem. Z drugiej jednak strony jest to obuwie bardzo wygodne i praktyczne o każdej porze roku. Solidna, gruba podeszwa z charakterystycznym „traktorem” zapewnia dobrą termoizolację i sprawia, że glany mają świetną przyczepność (z tego powodu wiele osób zakłada je na górskie wędrówki). Naturalna, sztywna skóra jest z kolei wyjątkowo trwała i odporna na warunki atmosferyczne – nawet podczas opadów deszczu czy śniegu lub skakania w błocie stopa pozostanie sucha. Wreszcie wysokość: klasyczne wysokie glany sięgają sporo za kostkę, dzięki czemu dobrze ją stabilizują, a także zapobiegają wlewaniu się wody czy śniegu do wnętrza buta od góry.
Przeczytaj również: Jak dobrać fason butów?
Wszystkie wymienione właściwości glanów sprawiają, że buty te są dobre na zimę – zwłaszcza tę niezbyt mroźną, za to często deszczową i błotnistą, z jaką ostatnio mamy do czynienia w Polsce. By komfortowo przebywać w nich na zewnątrz w kilkustopniowej temperaturze, wystarczy założyć grubsze skarpety, np. wełniane. Problem może pojawić się, gdy przyjdą mrozy, a osoba nosząca glany spędza na zewnątrz sporo czasu lub jest wrażliwa na zimno i szybko się wychładza. Czy w takiej sytuacji trzeba schować ulubione buty do szafy i przeprosić się z niezbyt stylowymi śniegowcami? Niekoniecznie...
Przeczytaj również: Męskie glany nie tylko w mocno rockowym stylu
Kiedy warto postawić na glany z ociepleniem?
Producenci glanów, między innymi wiodąca na polskim rynku firma Steel, doskonale zdają sobie sprawę z potrzeb użytkowników tych kultowych butów i wychodzą im naprzeciw, oferując – uwaga – glany z ociepleniem! W ten sposób można wyposażyć każdy szyty na zamówienie model glanów w wybrany rodzaj termoizolacji, w tym:
Przeczytaj również: Ciekawe wzory skóry widywane w glanach
polar – o doskonałych właściwościach cieplnych i hydrofobowych (błyskawicznie wysycha);
wełnę, która trzyma ciepło nawet gdy zwilgotnieje, skutecznie odprowadza wilgoć oraz jest odporna na zapachy i zabrudzenia;
naturalny kożuch – to skóra i wełna owcy, doskonale chroni przez zmarznięciem nawet w wyjątkowo mroźne dni, a przy tym jest bardzo trwały.
Ocieplane glany to świetny wybór dla osób wrażliwych na zimno, które nawet w duże mrozy nie chcą zachować rockowy styl, nie narażając przy tym stóp na wychłodzenie. Trzeba jednak zaznaczyć, że glany z ociepleniem nie sprawdzą się w cieplejszych porach roku. Dla niektórych będzie to niedogodność, dla innych z kolei konieczność zaopatrzenia się w minimum dwie pary glanów (na lato i zimę) stanie się doskonałym pretekstem do wzbogacenia swojej kolekcji obuwia.
Gdzie można kupić ocieplane glany?
Glany w wersji zimowej można nabyć w niektórych sklepach stacjonarnych, a także online, na przykład w internetowym sklepie z glanami Steel, w którym buty te można dopasować do swoich preferencji. To zamawiający wybiera, jakim materiałem jego glany mają być ocieplone – sztucznym polarem, naturalną owczą wełną czy też kożuchem. W tak wykonanych butach wielbicielom glanów niestraszne będą arktyczne mrozy, zaspy śniegu ani oblodzone chodniki!
Podziel się:
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana