Peeling enzymatyczny jako doskonałe rozwiązanie dla cery wrażliwej
Wrażliwa cera wymaga szczególnie delikatnej pielęgnacji, a zwykłe peelingi z drobinkami mogą ją podrażnić. Dlatego przy usuwaniu martwego naskórka zdecydowanie lepiej sprawdzi się peeling enzymatyczny. Jego zastosowanie i działanie jest jednak inne niż peelingu mechanicznego. Wyjaśniamy, czym różni się peeling enzymatyczny od mechanicznego oraz dlaczego właśnie ten pierwszy jest doskonałym rozwiązaniem dla cery wrażliwej.
Na czym polega działanie peelingu enzymatycznego?
Peeling enzymatyczny, w przeciwieństwie do tradycyjnych peelingów mechanicznych, nie zawiera w sobie ścierających drobinek. Dlatego jest uznawany za doskonałe rozwiązanie dla cery wrażliwej – usuwa martwe komórki naskórka, a jednocześnie nie podrażnia skóry. W jaki sposób działa? Zawarte w peelingu enzymatycznym składniki rozpuszczają warstwę rogową naskórka. Jest to możliwe dzięki naturalnym enzymom, które pochodzą z ananasa i papai: bromelainie i papainie.
Co ważne, efekty nie są widoczne od razu: zwykle trzeba poczekać 2-3 dni. Jednak dzięki łagodnemu działaniu enzymów rezultaty są znacznie lepsze niż w przypadku stosowania peelingów mechanicznych. Już po kilku regularnych zabiegach skóra staje się wyraźnie oczyszczona, wygładzona i zmiękczona, poprawia się jej koloryt, zmniejsza się widoczność porów, a zaskórniki znikają.
Jak stosować peeling enzymatyczny?
Najlepsze efekty daje regularne stosowanie peelingu enzymatycznego, dlatego warto włączyć go do pielęgnacji raz lub dwa razy w tygodniu. Na wcześniej oczyszczoną skórę twarzy nakładamy niewielką ilość peelingu. Skóra twarzy powinna być delikatnie wilgotna, ponieważ pod wpływem wody uaktywniają się zawarte w peelingu enzymy. Produkt nakładamy suchymi rękami i delikatnie wmasowujemy w skórę. Następnie pozostawiamy na około 15 minut. W tym czasie może być odczuwalne delikatne szczypanie – i o ile nie jest to mocne pieczenie, nie należy się obawiać. Jest to zupełnie naturalne zjawisko spowodowane działaniem enzymów.
Oleista formuła peelingu enzymatycznego dostępnego w drogerii internetowej Miasteczko Urody pozwala również na wykonanie delikatnego masażu skóry. Możemy go wykonać zwilżonymi dłońmi na sam koniec – dzięki temu skóra stanie się jeszcze lepiej ukrwiona. Ostatecznie peeling zmywamy ze skóry letnią wodą, delikatnie osuszamy twarz (cery wrażliwej nie należy pocierać!) i przystępujemy do kolejnych kroków pielęgnacji: tonizacji i nawilżenia. Peeling enzymatyczny dobrze jest stosować przed snem, aby przez noc skóra mogła się zregenerować. Dzięki temu rano wstaniemy z promienną, gładką i miękką skórą twarzy.
Podziel się:
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana