Przesądy ślubne - prawda czy mit?

Czy popularność przesądów ślubnych zanika? Nic z tych rzeczy! Niektóre pary stosują się do pewnych zasad oraz zakazów, jakie narzucają zabobony, ponieważ chcą dopomóc szczęściu i stworzyć związek na całe życie. Inni nie są przesądni, ale wykorzystują pewne tradycje do urozmaicenia dnia ślubu. Na czym polegają zabobony? Czy para młoda powinna wziąć je pod uwagę podczas przygotowań do wyjątkowego dnia?
Suknia panny młodej a przesądy ślubne
Poszukiwanie wymarzonej sukni ślubnej bardzo często łączy się z wieloma trudnościami. Przyszłe panny młode chcą znaleźć strój, który podkreśli ich atuty, ale też nie ograniczy swobody ruchów. Przymiarki sukni mogą być szczególnie problematyczne, jeżeli kobieta wierzy w moc przesądów ślubnych. Według zabobonów pan młody nie może zobaczyć swojej przyszłej małżonki w sukni ślubnej przed ceremonią zaślubin. Ta tradycja jest kultywowana przez wiele par, które chcą urozmaicić ważny dzień, wprowadzając element niespodzianki.
Przesądy zakazują pannie młodej szyć suknię lub uczestniczyć w jej powstawaniu. Trzeba przyznać, że ten zabobon jest warty praktykowania. Obdarzając zaufaniem doświadczonych specjalistów, np. salon mody ślubnej Mona Liza z Warszawy, unikniesz wielu stresujących sytuacji. Podejmując taką decyzję, otrzymasz piękną suknię z wysokiej jakości materiału wykonaną z niezwykłą starannością. Inny zabobon radzi, aby w fałdy sukni zaszyć okruch chleba oraz ziarno cukru. Niektórzy wierzą, że zapewni im to dobrobyt.
Przesądy ślubne. Jak zachowywać się w dniu ślubu?
Istnieją przesądy, które określają, w jaki sposób para młoda powinna się zachowywać w dniu ślubu. Według zabobonów panna młoda nie może sama założyć welonu – to zadanie należy powierzyć druhnie. Za dobry znak nie uchodzi również oglądanie się za siebie panny młodej w kościele. Takie zachowanie wskazuje na wahanie i niepewność kobiety. Niektóre pary wierzą, że nakrycie rąbkiem sukniślubnej buta pana młodego jest niepodważalnym znakiem, że mężczyzna stanie się pantoflarzem.
Należy zachować ostrożność podczas ceremonii zaślubin, ale też w trakcie pierwszego tańca. Dlaczego? Pomylenie kroków zwiastuje niezgodę między małżonkami. Wiele par praktykuje tradycję polegającą na wejściu do sali weselnej przez pana młodego ze świeżo poślubioną żoną na rękach. Według przesądów panna młoda, która potknie się w progu domu, ześle nieszczęście na siebie oraz rodzinę męża. Przesądy ślubne mogą byś sposobem na urozmaicenie ważnego dnia, jednak należy być przy tym ostrożnym. Wiara w przesądy wiąże się z dużym stresem.
Podziel się:
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana